Hizmetlerimiz

Dış Alan İlaçlaması

Açık alan ilaçlaması, içinde çok sayıda ufak insektisit damlalarının üretilmesine ve bir hava hacmi ile belirli bir süre içinde dağıtılmasına dayanır. Bu damlalar, hedeflenen haşere üzerinde etki yaptığı zaman öldürücü dozda insektisit yaymaktadır.

Açık alanda ilaçlama yapmak için kullanılan geleneksel yöntemler termal sislemeyi (kalın bir sis görünümü veren yoğun bir insektisit damla bulutu oluşmaktadır) ve Ultra Düşük Hacim(ULV)(damlacıklar soğuk, mekanik bir aerosol-üreten makine tarafından üretilmektedir.)’ i içermektedir.

Büyük alanlar herhangi bir zaman aralığında uygulamaya tabi tutulabildiklerinden, bu yöntem belirli bir alanda haşere popülasyonunu hızlı şekilde azaltmak için çok etkindir. Uygulamada hiçbir kalıcı aktivite olmadığından tam etkinlik için 5-7 günlük aralıklarda tekrarlanması gerekmektedir. Bu yöntem, sivrisinek sayısının hızlı şekilde azalması gerektiği epidemik durumlarda özellikle etkin olabilmektedir. Dolayısıyla bu, kentsel dang humması kontrol faaliyetlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.