Hizmetlerimiz

Bahçe - Peyzaj İlaçlaması

Normal şartlarda senede 2 kere, bölgesel olarak haşere popülasyonunun olduğu ve önemli peyzaj çalışmalarının yapıldığı etap ve sitelerin aylık periyodik dış alan bahçe ilaçlaması yaptırması, hem mevcut bitki ve çiçeklerin yaprak biti, mantar, çim kurdu vb. gibi zararlılardan kurtulmasına, hem de evimizin önü ya da çevresi olan bahçelerimizdeki kene, pire, fare, yılan, akrep, çiyan, salyangoz, kulağakaçan, kırkayak, hamamböceği, gümüş böceği vb. gibi evimize girip konaklamaya can atan zararlıların henüz dışarıdayken imhası açısından çok önemlidir. Bahçe ilaçlaması yada dış alan ilaçlamalarında kullanılan ilaçlar, bitki türleri çeşitlerine göre seçilmelidir. Rüzgarsız ve yağmursuz hava şartlarında uygulama yapılmalıdır.

Uygulamada kullanılan cihazlar sırt tipi püskürtme yada sisleme yapan motor, ulv yada ekipmanlardan oluşabilir. Kemirgen aktivitesine karşı mutlaka önlem amaçlı monitörler konumlandırılıp gerekli yemlemeler yapılıp belli periyodlarla takip edilmelidir. Evinizin dışına vereceğiniz önlem büyük ölçüde sizi bir çok yerleşim alanı zararlılarından kurtaracaktır. Dış alan ilaçlaması, bahçe ilaçlaması, peysaj ilaçlamaları Yine ev için kullanılan haşere ilaçları gibi sağlık bakanlığının onayladığı ve bitkilere Türlerini gözeterek seçilen ilaçlardır. Tek farkı dış alanda kokulu ve dozu daha sert ilaçlama yapılması mümkündür. Bahçe ilaçlamalarınızı mutlaka profesyonel, sağlık bakanlığından ruhsatlı ilaçlama firmaları na yaptırın.

Bilinçsizce yapılan ilaçlamalar, mevcut haşerenin popülasyonunun artmasına ya da ilaca olan dirençlerini arttırmaya sebep olabildikleri gibi bitki ve peyzajınıza da zarar verebilirler.